Masz depresję szukaj psychiatry

Masz depresję szukaj psychiatry

Depresję leczy psychiatra. Czasy gdy pacjent korzystał z pomocy psychiatry i w związku z tym był stygmatyzowany, uważany za niepoczytalnego, mniej sprawnego intelektualnie, minęły. Nasza kultura coraz bardziej zbliża się do cywilizacji zachodniej. Na pewno wiesz, że po chirurgu plastycznym, psychiatra to najlepiej zarabiający lekarz w USA. To znaczy, że popyt na jego usługi jest ogromny, ponieważ potrafi on w znacznym stopniu poprawić funkcjonowanie pacjenta.

Gdy co najmniej przez kilka tygodni odczuwasz niepokój, lęk, smutek, przygnębienie albo obojętność, nie masz napędu, wcześnie się budzisz, masz najgorsze samopoczucie rano, cierpisz z powodu bólu głowy lub masz zaparcia, to bardzo prawdopodobne, że masz depresję.

Osoby chorujące na depresję maja niską samoocenę, źle oceniają się intelektualnie, często rezygnują z pracy, ponieważ uważają, że nie nadają się do niej. Rezygnują z aktywności, zawodowej, społecznej. Z tego powodu znacznie pogarsza się ich funkcjonowanie, tracą. W krajach rozwiniętych, szybko sięgają po pomoc psychiatry.

Nie myśl, że jesteś: slaby, leniwy, nie staraj się żyć aktywnie na siłę.

Depresja to schorzenie biologiczne, polega na zaburzeniach przewodnictwa w mózgu, zależnego od: dopaminy, serotoniny, noradrenaliny i innych neuroprzekaźników. Żadne działania poznawcze lub behawioralne nie wyleczą takiej osoby. Jedyną skuteczną metodą leczenia depresji jest psychofarmakologia. Więc jedyną osobą kompetentną do prowadzenia terapii jest lekarz specjalista psychiatra. Gdy pacjent jest w dobrym stanie wskazane jest również skorzystanie z pomocy psychologa, pomaga on zrozumieć trudną sytuację jaką jest choroba.

Co musisz jeszcze wiedzieć o depresji?

  1.  depresja może być przyczyną samobójstwa
  2. depresja leczona lub nie powinna minąć do dwóch lat
  3. jest to obecnie czwarta przyczyna śmierci na Świecie
  4. występujące w epizodzie zaburzenia funkcji poznawczych mijają po ustąpieniu epizodu
  5. współczesne leki przeciwdepresyjne są bezpieczne, nie uszkadzają narządów wewnętrznych i nie powodują uzależnienia
  6. depresja często ma nawroty, tylko połowa pacjentów przechodzi jeden epizod w życiu, u pozostałych choroba nawraca gdy nie jest leczona

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy osoby chorujące na depresje do wizyty u lekarza psychiatry.

 

 

Dodaj komentarz