Leczenie w ośrodku leczenia uzależnień Medox czy samemu?

Zastanówmy się jakie korzyści płyną z leczenia uzależnień w wyspecjalizowanym do tego ośrodku, a co może zapewnić nam leczenie na własną rękę.

Ośrodki typu Medox stosują szereg technik pozwalających nam jak najszybciej i jak najsprawniej uporać się z naszym problemem. W zakładach zamkniętych tego typu pracuje szereg wykształconych w tej dziedzinie specjalistów, którzy swym bogatym doświadczeniem oferują nam dużo lepsze rezultaty odwyku niż my sami możemy sobie zaoferować. Zobacz co oferuje klinika Medox na swojej stronie internetowej Medox.org.pl.

Oczywistym jest, iż od leczenia „na własną rękę” sami będziemy się uchylać. Zawsze znajdzie się powód by to przerwać. Może to być brak silnej woli, brak chęci czy przerwanie na jednym z pięciu etapów odstawienia – odrzucenie. Odrzucenie jest brakiem akceptacji naszego problemu i najczęściej w tym momencie wielu się poddaje.
Jakie są zalety ośrodka leczenia uzależnień ? Otóż między innymi są to wymienione wyżej aspekty ale rzecz jasna istnieje ich wiele więcej.

Kto lepiej pomoże nam zwalczyć problem ? Wiadomo, że szereg wyspecjalizowanych psychologów, terapeutów i wielu innych osób udzielających się by zaradzić naszemu problemowi a co najważniejsze – nie wrócić do niego. Wielu z pacjentów po opuszczeniu kliniki znów wraca do swych nałogów. Ekipa specjalistów jest tam od tego aby jak najlepiej uzmysłowić nam to czy aby na pewno dane używki, czy zajęcia od których jesteśmy uzależnieni są nam potrzebne. A przede wszystkim pokazują nam jak z nimi wszystkimi walczyć. Ciągle w naszym zasięgu są między innymi psycholodzy, którzy gotowi są wysłuchać nas gdy mamy chwile zwątpienia, gdy dopada nas złość, gdy dociera do nas jak naszym uzależnieniem niszczymy bądź już zniszczyliśmy sobie dotychczasowe oraz przyszłe życie.

Jeżeli kiedykolwiek staniecie przed trudnym wyborem „Czy dam sam radę? A może powinienem skorzystać z usług specjalisty?” Nie wahajmy się. Ośrodki leczenia uzależnień dają nam zdecydowanie lepsze oraz szybsze efekty w dążeniu do naszego celu. Rzecz jasna nikt nie zrobi tego za nas. Wszystko co chcemy osiągnąć jest tylko naszą wolą i tylko my musimy tego chcieć.

Dodaj komentarz